Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil
İl Müdürleri Korgun Osb’de Heyecan Yarattı

İl Müdürleri Korgun Osb’de Heyecan Yarattı

SGK İl Müdürü Hicran ÇAKMAKÇI, İŞKUR İl Müdür Alim ÇAYCI ve KOSGEP İl Müdürü Yüksel ÖZDEMİR’in talepleri doğrultusunda, OSB Müdürü Mehmet ADIGÜZEL ile müştereken düzenledikleri BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA OSB YATIRIMCILARI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

06 Nisan 2016 Tarih Çarşamba günü saat 15:00’da OSB Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya bölgede yatırım yapan 20 sanayici ve yetkilileri olarak 33  temsilci katıldı.

KOSGEP İL Müdürü, ilk olarak görsel ve sözel ayrıntılı sunumuyla, kuruluşunun 2016 yılı imalat ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lere desteklerini anlattı.Öncelikle KOBİLERİN 06 Mayıs 2016 Tarihine kadar makine ve ekipman destekleri için,hibe ve kredili taleplerinin, müdürlüğüne iletilmesi gerektiğini belirterek, diğer destekler için ivedilikle KOBİ KOSGEP veri tabanına mutlaka kaydolunmasını ifade etti.Proje destek çağrı teklifleri için İl Müdürlüğü ile irtibata geçilmesini belirtti.

Türkiye İş Kurumu Müdürü ise İSTİHDAM DESTEKLERİ ve İŞ GARANTİLİ Kursların ayrıntılarını anlatarak, uygulamalardan görsel örnekler sundu.

Takiben, SGK İl Müdürü ve uzmanları , eski ve yeni işletmelerin halen devam eden sigorta primi desteklerini ve 2016 yılında yeni yürürlüğe giren, prim destek uygulamaları örnek ve uygulamaları görsel ve sözlü biçimde ayrıntılı olarak katılımcılar bilgilendirildi.

Sunumların ardından katılımcıların soruları ve tereddüt edilen hususlar, il müdürleri ve uzmanlarca cevaplandırıldı.

2,5 saate yakın süren toplantı sonunda, yatırımcı temsilcileri, yakın bilgilendirmeden memnun ayrıldı.

OSB İdaresi olarak katılımcılar adına, il müdürlerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Facebook'ta Biz